Automatické kotle na tuhá paliva

Kotlíkové dotace. Podpořena může být pouze instalace kotlů na tuhá paliva splňující požadavky na ekodesign dle Nařízení Komise (EU) 2015/1189 ze dne 28. dubna 2015, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign kotlů na tuhá paliva. Z toho vyplývá, že není podstatné zda kotel plní emisní normu 4 nebo 5, ale jestli má Ecodesign

Tuhá paliva jsou dlouhodobě populárním zdrojem tepla. Zejména oblíbené jsou pro menší provozovny a rodinné domy. Největší výhodou automatických kotlů na tuhá paliva jsou stále nízké náklady na vytápění. Moderní automatické kotle jsou většinou ocelové svařence a oplývají stále modernějšími technologiemi.

Aktuálním trendem v oblasti tohoto druhu vytápění jsou hlavně automatické kotle na zrnitá tuhá paliva. Zrnitými palivy se myslí uhlí a dřevní pelety. Na trhu si můžete také vybrat z široké nabídky kotlů na tuhá paliva s nastavitelným nebo modulovaným výkonem.

Nejen automatické kotle na tuhá paliva Atmos, OPOP a Rojek se výkonnostně pohybují od 4,5 kW do 42 kW. 

Vhodné palivo

  • Tříděné černé a hnědé uhlí - dobrá cena i dostupnost
  • Pelety - vhodné pro vytápění rekreačních objektů vzhledem k ceně a automatickému zapalování kotlů

Označení dle emisní třídy a paliva

A 15 – automatický kotel, palivo pelety, emisní třída 4

A 15 U – automatický kotel, palivo hnědé uhlí Ořech 2 a pelety, emisní třída 3

Poraďte se snámi o užití vhodného typu automatického kotle na tuhá paliva. Vytvoříme individuální cenovou nabídku na řešení kotle přesně podle potřeb.

Fotogalerie